יש לך חלום? נשמח להיפגש

כיתות m21

כיתות m21 הן כיתות המתוכננות ומעוצבות ברוח המאה ה-21. אם בעבר כיתות הלימוד היו בנויות באופן זהה וסטנדרטי, בשנים האחרונות הגיעה בשורה חדשה; בשורה אשר הולכת ותופסת תאוצה גדולה בקרב יותר ויותר בתי ספר בעולם בכלל ובארצנו בפרט. במסגרת שינוי זה, מגיעים רעיונות חדשים וחדשניים לעיצוב סביבות למידה צעירות, צבעוניות ודינאמיות אך בעיקר פרקטיות. אין ספק, השקעה בקירות של כיתות הלימוד, כמו גם שילוב של פינות מחשב ואפילו ספה על מנת לשבת בנינוחות בשיעור, הם כבר חלק מהמהפכה המתרחשת בעולם החינוך. כדי לקבל על כך מידע נוסף, צרו קשר עם "רונית בירן עיצוב חזותי בע"מ".

היתרונות חסרי התקדים של כיתות m21

במהלך שנת 2013 נערך מחקר בקרב 800 תלמידים מ-35 כיתות שונות. המחקר אשר נערך על ידי אוניברסיטת Salford הבריטית בדק האם יש קשר בין סביבת הלימודים לבין הישגי התלמידים במקצועות הליבה, כגון מתמטיקה ולימודי שפה. התוצאות המדהימות לא איחרו להגיע והממצאים הראו על כך, כי בקרב 73% מהתלמידים הייתה לסביבת הלימודים השפעה ישירה, חיובית וחד משמעית על שיפור בהישגי הלימודים במקצועות הנ"ל. תכנון ועיצוב נכון של המרחב הלימודי תורם באספקטים רבים נוספים בקרב התלמידים הלומדים בהם.

כיתה מעוצבת, אסתטית, צבעונית ונוחה, אשר שוברת את השגרה של כיתת לימוד קלאסית משעממת, תורמת לנינוחות התלמידים ואף מסייעת לגיבוש חברתי ביניהם. בעקבות כך, הם לומדים להעניק כבוד ולעזור לחברים, בזמן הלימודים וגם בשעות שלאחר סיומם. כמו כן, בדרך זו הם מקבלים את העידוד הדרוש להגיע להישגים. אין ספק, היבט זה יוריד בהמשך, באופן משמעותי, את רמת האלימות בבית הספר ומחוצה לו.

כיתות m21 – כי מגיע להם הטוב ביותר

בתכנון ועיצוב של כיתות m21, ישנם אלמנטים רבים אותם יש להביא בחשבון. ישנם עקרונות בסיסיים אשר אנו מקפידים עליהם בתהליך התכנון והעיצוב של הסביבה הלימודית, כגון: עקרונות הפרסונליות, השיתופיות, אי הפורמליות השוברת את המסגרת המרובעת של הכיתות המיושנות, עיקרון התמורה אשר מוענקת לתלמידים על ידי הסביבה המעוצבת ועוד. כל אלו בשילוב כישרון ומעוף יצירתי, מצריכים אנשי מקצוע מומחים על מנת ליצור את ההרמוניה הנדרשת להצלחת כל המרכיבים בפאזל.

חברת "רונית בירן עיצוב חזותי בע"מ" חיה ונושמת את התחום ובאמתחתה ניסיון רב שנים ומאות פרויקטים עליהם היא חתומה. צרו עמנו קשר על מנת שביחד נדאג לעשות את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו ונעצב להם סביבה אשר תהפוך אותם לתלמידים טובים יותר ואנשים טובים הרבה יותר זה מוכח.

כיתות m21

 

יש לך חלום? נשמח להיפגש

מאמרים נוספים

עיצוב מרחב למידה מתמטיקה

מתמטיקה. אחד מהמקצועות המאתגרים שקיימים בתכנית הלימודים. עבור תלמידים רבים, מתמטיקה נתפסת כשיעור מלחיץ וקשה המצריך הבנה עמוקה, הקשבה מירבית ובעיקר שעות תרגול רבות. עיצוב מרחב מתמטיקה מאפשר למורים ותלמידים...

עיצוב סביבה לימודית

עיצוב סביבה לימודית התואמת את ערכי בית הספר ומותאמת לחומרים המועברים בתכנית הלימודים, יכול להיות ההבדל בין תלמיד משועמם לבין תלמיד שנהנה מהחומר, משתף פעולה ובעיקר לומד תכנים...

עיצוב בית ספר

עיצוב בית ספר מתבסס על חשיבה מחוץ לקופסה, יצירת מרחב לימודים מכיל וטכנולוגי – ומבלי לוותר על מטרותיהם של המנהלים. בשנים האחרונות, יותר ויותר מוסדות לימוד והעומדים בראשם,...

סוכנות שיווק דיגיטלי