יש לך חלום? נשמח להיפגש

  מרחבי למידה

  יש לך חלום? נשמח להיפגש

   עיצוב מרחבי למידה במוסדות חינוך ובתי ספר

   עיצוב מרחבי למידה בבתי ספר הוא אחד האתגרים המרכזיים של מערכת החינוך המודרנית. עידן החדשנות שבו אנו חיים, תיאוריות חדשות של למידה המקדמות את הלמידה והתקדמויות טכנולוגיות, פתחו את הדרך לדרכים מקוריות ולא שגרתיות של עיצוב הסביבה החינוכית.

   בכדי לעצב מרחב למידה בבית ספר צריך לחשוב מעבר ולצאת מהקופסא, הכירו את רונית בירן עיצוב מרחבי למידה – מי שתציג בפניכם אמנות עיצוב אמיתית.

   עקרונות העיצוב של מרחבי למידה

   אלו הם שלושת עקרונות העיצוב עליהם צריך לשים דגש כאשר מעצבים מרחבי למידה בבתי ספר:

   1) לבחור בפתרונות טכנולוגיים קלים ולהימנע מפתרונות טכנולוגיים יקרים ומורכבים מדי; פתרונות לאו- טק רבים עשויים לתפקד כמעט באותה היעילות כמו פתרונות מתקדמים יותר.

   2) לאפשר שימוש דינמי במרחב הלמידה: על מרחבי למידה עתידיים להיות רגישים להתפתחות של צורכי הלמידה ולספק מענה לצורכי למידה חדשים, למשל, עדיף להשתמש ברהיטים, בציוד ובמסכים ניידים או להציע מגוון צורות שימוש בהם.

   3) אינטגרציה של מרחבי למידה מגוונים סביב פעילויות, רעיונות ואנשים מתחומים שונים, לשם תמיכה בזרימה הדינמית של פעילויות למידה שונות.

   כמו כן, מזה שנים רבות השפה החזותית נתפסה כמלווה את המילים עד לרכישת הקריאה. כיום, מחקרים על למידה וקוגניציה מצביעים על החשיבות של שימוש מושכל בייצוגים חזותיים בתהליכי הוראה-למידה כמרכיב מרכזי וחיוני לקידום למידה משמעותית.

   לעיצוב הסביבה הפיזית נודעת השפעה אסתטית ותפקודית, והיא אמורה לענות על צורכי האדם ברמות שונות. חוקרים מצאו כי תכנון הסביבה, ארגונה ועיצובה יכולים להשפיע על תפקודו של בית הספר ועל השפעתו על הלומדים בו.

   יתרונות בסביבת לימודים נעימה

   1) שמירה על סדר: סביבה המאורגנת בהגיון וסדר ברורים לילדים מביאה לחשיבה והתארגנות לימודית טובות יותר.

   2) עושר בגירויים: סביבה עשירה בגירויים שונים מאפשרת סקרנות אצל הלומדים והנעה לפעילות משמעותית יותר מסביבת למידה בסיסית ומינימליסטית.

   כדי ליצור לעצמכם סביבת לימודים נעימה, אנו מזמינים אתכם לפנות אל רונית בירן עיצוב מרחבי למידה. כאן מתמחים בעיצוב סביבה לימודית, על מנת להעניק לתלמידים את הסביבה הטובה והפרקטית ביותר לשהייה. לפרטים נוספים צרו עימנו קשר עוד היום בטלפון 04-6294525 ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.

   פרויקטים נוספים

   סוכנות שיווק דיגיטלי