יש לך חלום? נשמח להיפגש

עיצוב כיתה

כשאנחנו מדברים על עיצוב כיתה, הכוונה היא איננה לוועדת קישוט.

עיצוב כיתה בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים כיום, מאפשר לחלל כיתה להפוך לחלק בלתי נפרד ממערך השיעור.

עיצוב כיתה נכון מותאם בדיוק לשפת התלמידים ומכיל בתוכו אלמנטים עיצוביים שעוזרים למורה לפרוץ את גבולות השיעור. המורה, גם התלמידים ואף מרחב הכיתה, כולם חלק אינטגרלי ממהלך השיעור.

לא עוד דפים התלויים על הקירות בצורה לא מגרה ומשעממת, שסביר להניח שהתלמידים כבר לא מתייחסים או רואים אותם. כאשר כיתה מעוצבת בצורה מודרנית וחדשנית, היא הופכת נגישה יותר עבור התלמידים. לכן, עיצוב כיתה לפי נושא רלוונטי הופך חשוב ביותר כאשר רוצים למקד את התלמיד ולגרום לו להיות מעורב יותר בשיעור

עיצוב כיתה יכול לכלול גם שימוש באביזרים טכנולוגיים (בבתי ספר שמאפשרים זאת), כגון אייפדים. אנו מעצבים QR ייחודי, שפותח עולם עשיר של תוכן ומידע עבור התלמיד.

שימוש בדפוס דיגיטלי המעניק ערך מוסף לתלמידים, קורא להם להיות אקטיביים במהלך השיעור ותורם להם לפיתוח החשיבה, ועוד. עיצוב כיתה יכול להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב כולל של בית הספר או להיות בפני עצמו. כלומר, אם בית הספר רוצה לקדם את הרעיון המרכזי, או הציר המארגן שלו, גם הכיתות מעוצבות לפי אותם מסרים. או לחילופין, קיימת האפשרות לעצב רק כיתות מסויימות לפי נושאים ייחודיים הנלמדים באותה כיתה.

עם ניסיון רב בעיצוב כיתות, אנו נוכל ליצור עבורכם את הכיתות האינטראקטיביות והמושכות ביותר עבור התלמידים שלכם. באמצעות שלל אלמנטים שונים אשר יתפרסו ברחבי הכיתה, התלמידים יוכלו לקחת חלק מוחשי יותר במהלך השיעור, ללמוד יותר ובעיקר להרגיש מעורבים.

אם בעבר פחות היו שמים דגש על עיצוב כיתה , כיום ידוע שבכדי לעלות את מורל הלמידה והאווירה בכיתה צריך לבחור בעיצוב הנכון ובהתאם לתחום הלימודים אשר מועבר בכיתה.

עיצוב כיתה יכול להיות במגוון רחב של סגנונות, החל מעיצוב כיתה למתמטיקה, למדעים, לאנגלית ולכל נושא לימוד אחר, חשוב מאוד שהדגשים על העיצוב יאפיינו את התחום עצמו.

רונית בירן היא בעלת הסטודיו הסטודיו המוביל בארץ לעיצוב מרחבי למידה- סטודיו המשלב תכנים דידקטיים ועיצוב עדכני, בהלימה לתכני למידה.

רונית גאה במאות בתי ספר אשר בזכות עיצוב מרחבי הלמידה, צוותי ההוראה יכולים להעביר את החומר הנלמד בצורה מעניינת ולא שגרתית, והתלמידים יכולים להבין את הנלמד באופן מגוון ומלא חיים וצבע.

עיצוב כיתה

מה הוא התהליך של עיצוב כיתה?

תהליך עיצוב מרחבי הלמידה נבנה מתוך שיתוף פעולה מלא עם מנהל/ת וצוות בית הספר.

בשלב הראשון, אני נפגשת עם מנהל/ת ביה"ס לקביעת יעדים וסימון המרחבים אותם שואפים לטפח.

נקבע צוות מורים שבונה את התכנים ומתכנן כיצד יראה התוצר הסופי.

התהליך נובע בדרך כלל מתוך הייחודיות הבית ספרית, צרכי הצוות והתכנים אותם רוצים לפתח ולהעצים. כל המרחבים מתוכננים מתוך קשר לתכנים שיילמדו בהם, בגישה רב תחומית.

למידע נוסף על עיצוב כיתה ופגישת ייעוץ מסודרת, התקשרו כעת או השאירו הודעה ורונית תחזור אליכם בהקדם.

יש לך חלום? נשמח להיפגש

עיצוב כיתה

עם החזרה ללימודים, חשוב להדגיש את חשיבותו של המרחב העיצובי והחזותי בכיתת הלימוד. החל מבחירת הריהוט, מתן דגש על הקיימות לצד יצירת מרחבי למידה לכל תלמיד ותלמיד – בכל הנוגע אל עיצוב כיתה, האפשרויות הן אינסופיות. בהתאם, כדי להגיע לתוצאה העכשווית ביותר, שתעמוד בהלימה עם תכני הלימוד בכיתה, מומלץ לפנות אל "רונית בירן עיצוב חזותי בע"מ". בשיתוף הפעולה, ניתן לשלב בין חזון אישי, חינוך לאהבת ישראל ואזרחות טובה ובין מטרותיו של בית הספר.

עיצוב כיתה – לפתח את הדור הבא

ילדינו הם עתידנו; הדור הבא של המדינה אשר יישא על כתפיו את העתיד ויצור מציאות חיובית, מרשימה וערכית. בשל כך, עלינו להשקיע בהם את מלוא המשאבים והמאמצים; פעולות המתבססות, בין היתר, על יצירת מרחב לימודי מרשים וחווייתי. הצעד הראשון ליצירת מרחב לימודי בעל ערך מוסף, כולל את מלאכת עיצוב כיתה. החל מסביבת למידה בעלת טקסטים חזותיים ומילוליים תוך שימת דגש על המלצות משרד החינוך, שילוב של אמצעים טכנולוגיים, בחירת ריהוט ייחודי ופונקציונלי לצד היבטים רבים אחרים – אין ספק שמדובר במשימה חשובה שתוביל לתוצאה הרצויה.

עיצוב כיתה - לדעת לבחור נכון

כאשר מדובר בדבר כה חשוב – העתיד של היקרים לנו מכל, חשוב לפנות לאנשי מקצוע אשר מכירים את התחום על הצד הטוב ביותר ויודעים היכן נמצא הגבול הדק שבין עיצוב ראוי של מרחב למידה, לבין גודש בצבעוניות ובפרטים חסרי משמעות. מעוניינים ליצור מרחב מתמטיקה ומדעים מרהיב? לעודד למצוינות אישית? ברצונכם ללמד את התלמידים על הזהירות בדרכים? כך או כך, כדי להעשיר את עולמם, חשוב לפנות אל המומחים בתחום; בעלי המקצוע בעלי עין חדה, תפיסת עולם יצירתית ובעיקר – רצון לפתח את הדור הבא. ברשות חברת "רונית בירן עיצוב חזותי בע"מ", מאות פרויקטים של עיצוב בתי ספר, כיתות וגני ילדים בעיצובים פרודוקטיביים, מעשירים וצעירים, התורמים לאווירה במוסד הלימודי לצד פיתוח הסקרנות וההנאה מהלימודים באופן פרקטי. צרו עמנו קשר ונצא למסע בו תרוויחו גם אתם ותיהנו לבוא בכל בוקר ללמד אך ובעיקר, לתלמידים לבוא וללמוד.

עיצוב קירות כיתה

עיצוב קירות כיתה, כחלק מעיצוב הסביבה הלימודית, הינו תחום אשר נמצא בתנופה אדירה בקרב בתי ספר. מעוניינים גם אתם להעניק למורים ותלמידיהם חוויית לימוד חדשה, צעירה, אינטראקטיבית ובעלת מסר ערכי? מוזמנים לפנות אל "רונית בירן עיצוב חזותי בע"מ". הרי הקידמה בתחום החינוך ושיטות הלימוד החדשות מתרחשת לא רק בספרים ועל גבי לוחות מחיקים. בין אם מדובר בלמידה עצמאית או בקבוצה, בפינות ישיבה נמוכות או "רכות" ואפילו למידה בעמידה עבור התלמידים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, עיצוב נכון של סביבת הלימוד משנה את כל מה שחשבתם עד כה על שיטות הלימוד הקונבנציונאליות.

היתרונות של עיצוב קירות כיתה והסביבה הלימודית

לאורך השנים האחרונות, יותר ויותר מחקרים מצביעים על העובדה הבאה: עיצוב נכון של המרחב הכיתתי משפיע באופן ישיר על הישגי התלמידים והתנהגותם החברתית. כלומר, עיצוב הסביבה תורם להתפתחות הילדים ולמידה של ערכים כגון כבוד האדם, סבלנות ושוויון. כמו כן, באמצעות עיצוב קונספטואלי ניתן לבחור נושא מסוים אותו נרצה להטמיע בתלמידים – כגון שמירה על איכות הסביבה ושימוש בחומרים מתכלים וכן הלאה. נדגיש כי לצד עיצוב חדרים עם מסרים אלו, ניתן יהיה ליצור מרחבי לימוד נוספים כדוגמת מרחב מדעים, מרחב שפה, חדר שלווה, חדר הכלה לצד סוגים רבים אחרים של מרחבי עבודה לשכבה הצעירה.

עיצוב קירות כיתה והסביבה הלימודית

ללא ספק, הסביבה הלימודית משפיעה רבות על אקלים ותרבות בתי הספר. מעבר לכך, היא מפתחת אצל התלמידים תחושת הזדהות וגיבוש – ואף תורמת רבות להפחתת האלימות בהם. כמו כן, בל נשכח את הקדמה הטכנולוגית בה ניתן להיעזר במצגות, סרטים וסרטונים ואף בקוד QR מיוחד הניתן לסריקה המפנה את הצעירים לחומר הנלמד בצורה חווייתית ומלמדת. כך, ניתן יהיה לבסס תהליך חקר בעל משמעות רבה.

עיצוב קירות כיתה - על עתיד הקטנים לא לוקחים הימור

"רונית בירן עיצוב חזותי בע"מ" הינה חברה המתמחה בדיוק בכל התחומים עליהם פירטנו במאמר זה. לחברה מאות פרויקטים באמתחתה ואלפי תלמידים והורים מרוצים אשר שיפרו את הישגיהם ללא היכר. וזאת, בזכות עיצוב קירות הכיתה בפרט וסביבת הלימודים הבית ספרית בכלל. לאורך תהליך העבודה, אנו מתבססים על תפיסה עיצובית ייחודית בכל פרויקט ופרויקט. כל זאת ועוד, בהתאם לרעיון אותו רוצה להעביר בית הספר. צרו עמנו קשר וביחד נתכנן חלל לימודי שכיף ללמוד בו ולהצליח. שתהיה שנת לימודים מהנה ופורייה.

מאמרים נוספים

כיתות m21

כיתות m21 הן כיתות המתוכננות ומעוצבות ברוח המאה ה-21. אם בעבר כיתות הלימוד היו בנויות באופן זהה וסטנדרטי, בשנים האחרונות הגיעה בשורה חדשה; בשורה אשר הולכת ותופסת תאוצה...

עיצוב סביבה חינוכית

לצד תרומתן הרבה של גננת מוכשרת או מורה מעולה, לסביבת הלימודים חשיבות לא פחות מכרעת. מתעניינים בכל הנוגע אל עיצוב סביבה חינוכית בפנים הגן או בכיתות הלימוד? בין...

עיצוב בית ספר

עיצוב בית ספר מתבסס על חשיבה מחוץ לקופסה, יצירת מרחב לימודים מכיל וטכנולוגי – ומבלי לוותר על מטרותיהם של המנהלים. בשנים האחרונות, יותר ויותר מוסדות לימוד והעומדים בראשם,...

סוכנות שיווק דיגיטלי